Deptford Park Primary School

The World in Our School

Welcome to the Staff area!

Leadership Team

Ken Johnson : Headteacher

Ken Johnson

Headteacher

Leona Baffour : Deputy Head

Leona Baffour

Deputy Head

Anne-Marie Leighton : Assistant Head Inclusion

Anne-Marie Leighton

Assistant Head Inclusion

Peter Coputt : Assistant Head

Peter Coputt

Assistant Head

Rebecca Brown : Acting Assistant Head

Rebecca Brown

Acting Assistant Head

Carol Jolly : School Business Manager

Carol Jolly

School Business Manager

Office Staff

Victoria McLeod : Clerical Assistant

Victoria McLeod

Clerical Assistant

Sue Murrell : Office Manager

Sue Murrell

Office Manager

Cheryl Hale : Clerical Assistant

Cheryl Hale

Clerical Assistant

Sadie Harvey : Clerical Assistant

Sadie Harvey

Clerical Assistant

Clare New : Business Support Officer

Clare New

Business Support Officer

Teachers

Paul Barnes : Class Teacher

Paul Barnes

Class Teacher

Mia Lye : Class Teacher

Mia Lye

Class Teacher

Rachel Allen : Class Teacher

Rachel Allen

Class Teacher

Gemma Lukman : Class Teacher

Gemma Lukman

Class Teacher

Laura Rogers : Class Teacher

Laura Rogers

Class Teacher

Amanda Pippard : Class Teacher and Member of SMT

Amanda Pippard

Class Teacher and Member of SMT

Shilinder Akali : Class Teacher

Shilinder Akali

Class Teacher

Rebecca Dawkins : Class Teacher and Member of SMT

Rebecca Dawkins

Class Teacher and Member of SMT

Ivonna Everett : Teacher

Ivonna Everett

Teacher

Joan Green : Class Teacher

Joan Green

Class Teacher

Beccy Hughes : Class Teacher and Member of SMT

Beccy Hughes

Class Teacher and Member of SMT

Elaine Kiendrebeogo : Teacher

Elaine Kiendrebeogo

Teacher

Catherine Lawerence : Class Teacher

Catherine Lawerence

Class Teacher

Alison Macgreggor : SENCO and Member of SMT

Alison Macgreggor

SENCO and Member of SMT

Duncan Morrison : Class Teacher

Duncan Morrison

Class Teacher

Erin Nagy : Class Teacher

Erin Nagy

Class Teacher

Rose-Marie Parker : Class Teacher

Rose-Marie Parker

Class Teacher

Maria Pavlou : Class Teacher and Member of SMT (currently on secondment)

Maria Pavlou

Class Teacher and Member of SMT (currently on secondment)

Sarah Raine : Class Teacher and Member of SMT

Sarah Raine

Class Teacher and Member of SMT

Peter Roddam : Class Teacher

Peter Roddam

Class Teacher

John Saunders : Class Teacher

John Saunders

Class Teacher

Jane Timothy : Class Teacher

Jane Timothy

Class Teacher

Buki Yuki-Igbinosa : Class Teacher

Buki Yuki-Igbinosa

Class Teacher

Natalie Ramsey : Teacher

Natalie Ramsey

Teacher

Support Staff

Frances Rogers : Teaching Assistant & Meal Supervisor

Frances Rogers

Teaching Assistant & Meal Supervisor

Katherine Welton : Teaching Assistant & Meal Supervisor

Katherine Welton

Teaching Assistant & Meal Supervisor

Hakima Benramdane : Classroom Assistant

Hakima Benramdane

Classroom Assistant

Zoe MacIlraith : Teaching Assistant & Meal Supervisor

Zoe MacIlraith

Teaching Assistant & Meal Supervisor

Jenny Duong : Teaching Assistant & Meal Supervisor

Jenny Duong

Teaching Assistant & Meal Supervisor

Beata Samuel : Classroom Assistant & Meal Supervisor

Beata Samuel

Classroom Assistant & Meal Supervisor

Jim Aindow : Teaching Assistant

Jim Aindow

Teaching Assistant

Val Barclay : Teaching Assistant, Meal Supervisor and Breakfast Club

Val Barclay

Teaching Assistant, Meal Supervisor and Breakfast Club

Makeda Blackwood : Teaching Assistant and Meal Supervisor

Makeda Blackwood

Teaching Assistant and Meal Supervisor

Mark Bostridge : Specialist Teaching Assistant and Meal Supervisor

Mark Bostridge

Specialist Teaching Assistant and Meal Supervisor

Rosemary Brooks : Learning Mentor

Rosemary Brooks

Learning Mentor

Sue Burgess : Teaching Assistant

Sue Burgess

Teaching Assistant

Mel Cohen : After School Care Manager

Mel Cohen

After School Care Manager

Michelle Dean : Teaching Assistant and Meal Supervisor

Michelle Dean

Teaching Assistant and Meal Supervisor

Sharaine Doswell : Teaching Assistant and Meal Supervisor

Sharaine Doswell

Teaching Assistant and Meal Supervisor

Ann Ellingford : Classroom Assistant and Senior Meal Supervisor

Ann Ellingford

Classroom Assistant and Senior Meal Supervisor

Afomachukwu Erokwu : Teaching Assistant and Meal Supervisor

Afomachukwu Erokwu

Teaching Assistant and Meal Supervisor

Ann Ferry : Teaching Assistant

Ann Ferry

Teaching Assistant

Joanne Fisher : Specialist Teaching Assistant

Joanne Fisher

Specialist Teaching Assistant

Andrea Harris : Nursery Nurse

Andrea Harris

Nursery Nurse

Linda Howard : Teaching Assistant and Meal Supervisor

Linda Howard

Teaching Assistant and Meal Supervisor

Marie Howell : Teaching Assistant

Marie Howell

Teaching Assistant

Janet Williams : Specialist Teaching Assistant

Janet Williams

Specialist Teaching Assistant

Tracey Jones-Stewart : Classroom Assistant, Meal Supervisor and ASC Care

Tracey Jones-Stewart

Classroom Assistant, Meal Supervisor and ASC Care

Kim Killick : Meal Supervisor

Kim Killick

Meal Supervisor

Donna King : Teaching Assistant and Meal Supervisor

Donna King

Teaching Assistant and Meal Supervisor

Jenny Lowe : Nursery Nurse

Jenny Lowe

Nursery Nurse

Cherry Matharu : Specialist Teaching Assistant

Cherry Matharu

Specialist Teaching Assistant

Monade Persaud : Teaching Assistant, Senior Meal Supervisor

Monade Persaud

Teaching Assistant, Senior Meal Supervisor

Nicola Piro : Teaching Assistant, Meal Supervisor and Breakfast Club

Nicola Piro

Teaching Assistant, Meal Supervisor and Breakfast Club

Mary Rogers : Teaching Assistant

Mary Rogers

Teaching Assistant

Gulsen Salihson : Classroom Assistant, Meal Supervisor and After School Club

Gulsen Salihson

Classroom Assistant, Meal Supervisor and After School Club

Kelly Speed : Specialist Teaching Assistant

Kelly Speed

Specialist Teaching Assistant

Ruth Spencer : Specialist Teaching Assistant

Ruth Spencer

Specialist Teaching Assistant

Keir Stone : Learning Mentor

Keir Stone

Learning Mentor

Jennifer Stokes : Specialist Teaching Assistant

Jennifer Stokes

Specialist Teaching Assistant

Asone Walrond : Specialist Teaching Assistant

Asone Walrond

Specialist Teaching Assistant

Leane Watson : Specialist Teaching Assistant

Leane Watson

Specialist Teaching Assistant

Julie Williams : Meal Supervisor

Julie Williams

Meal Supervisor

Premises Team

Dave Harrison : Premises Manager

Dave Harrison

Premises Manager

Orlando Celaire : Premises Manager

Orlando Celaire

Premises Manager

Peter Bertin : Cleaning Supervisor

Peter Bertin

Cleaning Supervisor

Margaret Aderounmu : Cleaner

Margaret Aderounmu

Cleaner

Risikat Alabi : Cleaner

Risikat Alabi

Cleaner

Ade Alogba : Cleaner

Ade Alogba

Cleaner

Lorraine Jamieson : Cleaner and  Breakfast Club

Lorraine Jamieson

Cleaner and Breakfast Club

Kathy Mullen : Cleaner

Kathy Mullen

Cleaner

Karen Roberts : Cleaner

Karen Roberts

Cleaner

Jamila Raghe : Cleaner

Jamila Raghe

Cleaner